Uludağ Kayak Merkezi Ulaşımı

Uludağ Kayak Merkezi Ulaşımı

27 Ocak 2020 0 Yazar: admin

Karayolu Ulaşımı
İl merkezinden ortalama 25 km uzakluklta bulunan Uludağ Kayak Merkezin’e karayolu, denizyolu ve havayolu ile farklı güzergahlardan gelip ulaşabilirsiniz. Bursa’nın Çekirge ilçe merkezinden Uludağ’a çıkış güzergahını takip ederek özel aracınız ile gelebilirsiniz. Dağ yolu ve kar tecrübesi olmadan bu yolda zorluk yaşayabilirsiniz. Özel araç dışında toplu taşıma kullanmak isterseniz otobüs firmalarını tercih edebilirsiniz. Ancak burada sefer yoğunluğu ve kayak takımı/board gibi malzemelerin taşınması sıkıntı olacaktır. Sizler gibi farklı kişiler de özel eşyalarını koyduklarında problemle yaşanmaktadır. Önce Tophane ‘ye ulaşıp ordanda tekrar taksi ve dolmuş kullanmak zorunda kalacaksınız.

Direk Uludağ ‘daki taksi duraklarına telefon ederek, bulunduğunuz bölgeye çağırabilirsiniz. Aracınızı Çekirge’ye bırakıp yolculuğunuzu zor da olsa planlayabilirsiniz.

Aynı zamanda teleferik semtinden Bursa’yı seyrederek özel bir yolculukla çıkabildiğiniz sarıalan bölgesi, Uludağ Oteller Bölgesine 4-5km. uzaklıktadır. Kayak yamak için buraya gittiğinizde yanınızda kayak takımı ve board bulundurmanız zor olacaktır.

İstanbul’dan aracınızla geliyorsanız, ilk alternatif olarak İzmit körfezi etrafından yolculuk yaparak 260 km olan yaklaşık 3,5 saat süren yolculuk sonunda buraya gelebilirsiniz. Diğer seçenek ise Eskihisar – Topçular arabalı vapurla Yalova’ya geçip tahmini 215 km’lik yolculuk sonrasında 3 saat gibi bir yolculuk yaparsınızi. Deniz otobüsünü de kullanarak Mudanya üzerinden ortalama 1,5 saat sonra Mudanya’ya oradanda 1 saatlik yolculuk ile tahmini 60 dakikalık karayolu süresiyle toplam 2,5 saatten fazla biz zamanda Uludağ’a ulaşabilirsiniz. Uludağ Ulaşım hizmetlerinde Osmangazi Köprüsü kullanılmaktadır. Özel aracınız ile İstanbul’dan geldiğinizde fazla rakamlar ödeyeceksiniz.

Deniz Yoluyla Ulaşım
Uludağ ulaşımında İstanbul’dan geliyorsanız kısa bir yolculuk için deniz yolu olacaktır. Marmara Denizi’ni geçerek Bursa’ya ulaşabilirsiniz. Özel araç ile gelmek için Yenikapı-Mudanya seferini tercih etmelisiniz. 1,5 saatlik yolculuk ile kayak merkezindeki otelinize ulaşabilirsiniz.
Deniz Seferleri için ido.com.tr ve budo.burulas.com.tr adreslerinden biletinizi alıp Uludağ’a ulaşabilirsiniz.

Teleferik ile ulaşım
1963 yılında seferlerine başlayan ve o günden bugüne Bursa’nın önemli simgeleri arasında yer alan teleferik, 1 Kasım 2012’de günümüz şartlarına uygun standartlarda hizmet vermeye başladı. Bursa Teleferik AŞ altyapı, teknoloji, istasyon yenilemeleri ile 2014 Haziran ayında yenilenmiş oldu.

2015 yılına teleferik hattı 4,5 kilometre daha uzatıldı. Sarıalan-Oteller Bölgesi’ni hizmete açarak, dünyanın en uzun teleferik hattı Bursa’da kurulmuş oldu. Ziyaretçiler 20 saniyede bir geçen 8 kişilik kabinlerde yolculuk yapıor. Teferrüç istasyonundan Sarıalan’a 12 dakikaTeferrüç’ten Oteller Bölgesi’ne ise 22 dakikada ulaşılabiliyor.

Uçak ya da Helikopter ile Ulaşım
Bursa’ya ulaşımda Deniz Uçağı ve Helitaksi seferleri de kullanılabilir. Fly.burulas.com.tr adresinden ulaşabileceğiniz saat tarifesi ile, Çevre illerden Gemlik’e Deniz uçağı ile gelebilir, oradan Uludağ’a ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca HeliTaksi ile yine çevre illerden Bursa’ya ulaşım sağlanabilir. Ayrıca, kayak merkezine en yakın havaalanı Bursa’nın Yenişehir ilçesinde mevcuttur. Uludağ ve Havaalanı arası yaklaşık 60 km’dir.

Tüm bu ulaşım seçenekleri dışında özel olarak transfer firmamızı tercih ederek tüm sorun ve olası problemlerden uzaklaşarak Uludağ Kayak Merkezi’ne ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Yukarıda anlatılan tüm sorunları yaşamadan Uludağ kayak merkezi’ne güvenli ve konforlu şekilde ulaşabilirsiniz.

ULUDAĞ KAYAK MERKEZİ KONAKLAMA

Uludağ Kayak Merkezi ulaşım ve konaklama yönünden en şanslı kayak merkezlerinden bir tanesidir. yılın her döneminde hizmet vermektedir.

Uludağ’da yer alan otel listesi aşağıdaki gibidir.

 • Bof Hotel Uludağ
 • Kaya Uludağ
 • Trendlife Hotels Uludağ
 • Ağaoğlu My Mountain Uludağ
 • Hotel Grand Yazıcı Uludağ
 • Grand Yazıcı Le Chalet Uludağ
 • Genç Yazıcı Uludağ
 • Karinna Hotel Uludağ
 • Uslan Hotel Uludağ
 • Hotel Fahri Uludağ
 • Alkoçlar Uludağ
 • Erta Soyak Otel Uludağ
 • Beceren Hotel Uludağ
 • Orman Köşkleri Uludağ
 • Kervansaray Uludağ
 • Çobankaya Orman Köşkleri
 • Monte Baia Hotel Uludağ
 • Kar Otel Uludağ
 • Otel Ulukardeşler
 • Lapasori Otel Uludağ

Toplam yatak kapasitesi 2 binin üzerinde olduğu için de sömestr gibi çok yoğun dönemler haricinde bölgede yer bulmak sorun değildir. Uygun fiyatlar ile konaklamak isteyen misafirler rezervasyonlarını ve uçak biletlerini yaz aylarından organize etmelerini tavsiye ediyoruz. Otel rezervasyonalarınızdan sonra özel transfer hizmeti için bizi aramanız yeterlidir.
Tepede bulunan otelin tamamı lüks konseptte olup kayak severlerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak niteliktedir. Doğanın içinde ve daha da uygun fiyatlar ile konaklamak isteyen ziyaretçiler ise Sarıalan Yaylasındaki butik otelleri tercih edebilirler. Bu otellerin pistlere 10 kilometre uzaklıkta olduğunu da hatırlatalım.